Informacje

doodle-1

Założenia do projektu

W dobie rosnącego znaczenia e-commerce, wiele firm z branży odzieżowej decyduje się na stworzenie własnego sklepu internetowego. Celem niniejszego case study jest przedstawienie procesu tworzenia sklepu dla firmy odzieżowej na platformie Prestashop, importu obecnych ofert z Allegro i dalszego wykorzystania oprogramowania Baselinker oraz korzyści wynikających z tej decyzji.

Większość obrotów firma do dłuższego czasu generowała ze sprzedaży w serwisie Allegro. Niestety ciąglę rosnące prowizje, opłaty, konkurencyjność cenowa sprawiły że firma zaczęła wolniej się rozwijać. Wielokrotnie wcześniej w głowie właściciela rodziła się myśl o stworzenia własnego e-commerce jednakże nie posiadał on w zespole osoby np. E-commerce Managera która miała by dość doświadczenia by w pełni wykonać zadanie. Dopiero mniejszy wzrost firmy sprawił by szukać alternatywy na rozwój sprzedaży i zapewnienie sobie kolejnego filaru do stabilności firmy. 

Korzyści jakie widzi klient w założeniu sklepu to:

doodle-1

Krok 01

Zebranie wszystkich potrzeb

Po rozmowach z zarządem firmy oraz pracownikami ustaliliśmy kluczowe dla sklepu funkcjonalności oraz opracowaliśmy procesy automatyzacji wprowadzania danych do sklepu internetowego oraz ich aktualizacji ze względu na zmieniające się porfolio produktów. 

doodle-2

Krok 02

Znalezienie lub stworzenie rozwiązań

Zdecydowaliśmy się na wdrożenie platformy PrestaShop ze względu na jej łatwość w obsłudze, dostępność wielu modułów i wtyczek, elastyczność konfiguracji oraz wsparcie dla różnych metod płatności. 
W celu automatyzacji pracy związanej z wprowadzaniem danych do sklepu internetowego wykorzystaliśmy istniejące narzędzia jak i stworzyliśmy własne na potrzeby projektu by maksymalnie przyspieszyć wdrożenie a odciążyć zespół klienta. 

doodle-2

Krok 03

Efekty działań

Dzięki skutecznemu wsparciu w reklamach Google Ads oraz w innych akcjach marketingowych. Firma w ciągu 3 miesięcy osiąga już 30% obrotu z Allegro.
Zaczęła bardziej skupiać się na identyfikacji wizualnej swojego brandu z klientami co pozwoliło na powracanie klientów. Teraz cały czas z naszym wsparciem technicznym i analiz internetowych rozwija się kierunku kolejnych europejskich krajów .

Również chcesz z nami budować swój sukces?